Projekt polega na przywróceniu użyteczności boiskom do koszykówki położonym przy ul. Olszewskiego Sport

Obywatelskie boisko

Projekt rewitalizacji boisk do koszykówki na Bielanach znalazł się wśród inicjatyw zgłoszonych do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Torunia. O tym, które pomysły zakwalifikują się do realizacji, zdecydują mieszkańcy w głosowaniu trwającym od 23 września do 2 października.

Projekt "Koszykówka dla wszystkich! Rewitalizacja boisk na Bielanach" polega na przywróceniu użyteczności boiskom do koszykówki na terenie Uniwersytetu Mikołaj Kopernika. Zadanie przewiduje wykonane dwóch pełnowymiarowych pól do gry o wymiarach 15x28 metrów o nawierzchni poliuretanowej. Ich uzupełnienie stanowią: ławeczka do odpoczynku, pojemniki na odpady oraz chodniki.

Zgodnie z założeniami projektu boiska mają być dostępne zarówno dla społeczności akademickiej, jak i wszystkich mieszkańców Torunia. Zrealizowanie projektu umożliwi codzienną aktywność fizyczną dzieci i młodzieży na świeżym powietrzu, a także – poprzez zespołowy charakter gry, jaką jest koszykówka – budowanie więzi społecznych.

Głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego Torunia trwa od 23 września od godz. 00:01 do 2 października do godz. 23:59 i odbywa się na dwa sposoby:

Lista wszystkich projektów

Przyjaciele na parkiecie