Roszada po złoto

Alicja Śliwicka, studentka Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK, zdobyła złoty medal w turnieju indywidualnym kobiet podczas rozgrywek Europejskich Igrzysk Akademickich w szachach. W zawodach w Lublinie wzięło udział blisko 400 zawodniczek i zawodników z 54 uczelni.

Alicja Śliwicka już po pierwszych rozgrywkach przejęła rolę liderki i do końca utrzymała swoją pozycję. W szóstej rundzie studentka UMK zmierzyła się z Lidią Czarnecką z Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu, która do tego czasu również nie przegrała żadnego starcia. W kolejnej rozgrywce pokonała także obrończynię tytułu Julię Antolak z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Dwie ostatnie partie zakończyły się remisem, co nie stanęło Alicji Śliwickiej na drodze do złota. Studentka okazała się najlepsza w klasyfikacji generalnej turnieju indywidualnego kobiet i w typie uniwersytetów.

Reprezentacja UMK w klasyfikacji generalnej turnieju drużynowego zajęła 15. miejsce, a 7. w kategorii uniwersytetów
fot. AMP w szachach

W turnieju indywidualnym mężczyzn wśród reprezentantów uniwersytetów na trzecim stopniu podium stanął również przedstawiciel UMK Mateusz Brzeziński. W klasyfikacji generalnej zdobył wysokie 8. miejsce wśród 282 osób walczących w zawodach w tej kategorii.

W klasyfikacji generalnej turnieju drużynowego reprezentanci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zajęli 15. pozycję wśród wszystkich uczelni biorących udział w rozgrywkach zespołowych tegorocznych Europejskich Igrzyskach Akademickich w Lublinie, co przełożyło się na 7. lokatę w kategorii uniwersytetów.

Pełna klasyfikacja

Złoty szach mat