52. Turniej Kopernikański odbędzie się 5-7 kwietnia 2024 r. w UCS Zawodnik drużyny AZS UMK przygotowuje się do serwisu piłki, przed nim stoją zawodnicy, a za nim widać kilkoro ludzi na trybunach Sport

Weekend siatkarskich emocji

Od 5 kwietnia Uniwersyteckie Centrum Sportowe stanie się areną rozgrywek siatkarskich dla zawodników i zawodniczek z całej Polski. 52. Turniej Kopernikański o Puchar JM Rektora UMK potrwa do 7 kwietnia.

Pierwsze mecze turniejowe zostaną rozegrane w piątkowe popołudnie. O godz. 17:00 na parkiecie spotkają się drużyny kobiet z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Godzinę później rozpoczną się trzy równoległe mecze męskich drużyn reprezentujących UMK, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski i Katolicki Uniwersytet Lubelski. W piątkowy wieczór zmierzą się jeszcze żeńskie drużyny z UAM, UG, UW i WSG w Bydgoszczy. Zmagania męskich drużyn będzie można śledzić w hali budynku UCS I przy ul. św. Józefa 17, natomiast drużyny kobiece będą ze sobą konkurowały w hali UCS II.

Uroczyste otwarcie Turnieju odbędzie się 6 kwietnia o godz. 12:00, w przerwie między meczami. W sobotę rozgrywki rozpoczną się o godz. 10:00, a ostatni mecz tego dnia zaplanowano na 17:30. Uroczyste zakończenie wydarzenia odbędzie się w niedzielę o godz. 12:30.

Równolegle z Turniejem Kopernikańskim organizowane są rozgrywki Masters. Drużyny z UMK, KUL, UMCS, UW, UG i UAM zmierzą się ze sobą w sobotę. Pierwszy mecz zaplanowano na godz. 9:00.

Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny. Terminarz rozgrywek

Wsparcie dla sportu akademickiego

Artykuł zawiera galerię